Product Description
Wire Mesh Storage Box, 8.58" x 15.75" x 6.69", Black.
Keep your workspace organized. Ample size is ideal for storing your backup files and software discs. Reinforced mesh ribbing lends support and durability. Handle cutouts make it easy to move the box from place to place. Features flat square-rounded edges.
Why customers choose this product
- Keep your workplace organized.
- Use on desk or in drawer.
- Reinforced mesh ribbing lends support and durability.
- Handle cutouts make it easy to move the box from place to place.
- Features flat square-rounded edges.
Technical Specifications
| Number of Compartments | 1 |
|---|---|
| Global Product Type | Open Boxes & Bins |
| Material(s) | Wire Mesh |
| Material Family | Metal |
| Width | 8.58" |
| Depth | 15.75" |
| Height | 6.69" |
| Color(s) | Black |
| Color Family | Black |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















