Product Description
Three Compartment Wire Mesh Accessory Holder, 2 Drawers, 4.56 x 4.72 x 7.2, Black.
Keep small office items organized for easy location. Features two drawers for keeping stored items within reach and a top shelf for open storage space. Included feet protect against scratches and slipping when placed on your desk. Flat square-rounded edges provide a clean contemporary look.
Why customers choose this product
- Keep small office items organized for easy location.
- Features two drawers for keeping stored items within reach and a top shelf for open storage space.
- Included feet protect against scratches and slipping when placed on your desk.
- Flat square-rounded edges provide a clean contemporary look.
Technical Specifications
| Global Product Type | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
|---|---|
| Desktop Supplies Organizer Type | Multipurpose |
| Number of Compartments | 3 |
| Number of Drawers | 2 |
| Overall Width | 4.56" |
| Overall Depth | 4.72" |
| Overall Height | 7.2" |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Wire Mesh |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















