Product Description
Plastic Desktop Organizer, 6 Compartments, 6.81 x 9.84 x 2.75, Black.
Cut down on daily desk clutter with this desk organizer. Separate compartments provide plenty of space to store pencils, pens, and paper clips, keeping needed office supplies contained and close at hand. Made from durable plastic, this desk organizer combines a sophisticated low-key look with a functional storage solution for desks, credenzas, and other workspaces.
Why customers choose this product
- Separate compartments provide plenty of storage space.
- Combines a sophisticated low-key look with a functional storage solution.
Technical Specifications
| Global Product Type | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
|---|---|
| Desktop Supplies Organizer Type | Multipurpose |
| Number of Compartments | 6 |
| Overall Width | 6.81" |
| Overall Depth | 9.84" |
| Overall Height | 2.75" |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Plastic |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















