Product Description
Five Compartment Wire Mesh Accessory Holder, 5.9 x 6.29 x 5.11, Black.
Keep documents and small office supplies neatly sorted. When placed on a desk, the feet prevent scratches and slipping. Flat square-rounded edges for a sleek look. Features two letter sorters for storage space and a drawer for securing paper clips, pens and small office items.
Why customers choose this product
- Helps you store and organize paper clips, pens, stickies and more.
- Includes drawer, two letter sorters and additional storage space.
- When placed on a desk, the feet prevent scratches and slipping.
- Features flat square rounded edges and sleek aesthetic design.
Technical Specifications
| Global Product Type | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
|---|---|
| Desktop Supplies Organizer Type | Multipurpose |
| Number of Compartments | 5 |
| Number of Drawers | 1 |
| Overall Width | 5.9" |
| Overall Depth | 6.29" |
| Overall Height | 5.11" |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Wire Mesh |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















