Product Description
Small Stackable Wire Mesh Accessory Holder, 3.46 x 3.46 x 2.75, Black.
Secure small items. Stacking design lets you maximize office space when placed on your desk. Ensures an easy fit into most drawers for an organized work surface and offers space for storing binder clips, tacks and rubber bands. Flat square-rounded edges offer a contemporary look.
Why customers choose this product
- Helps you neatly store paper clips, tacks and other small items.
- Stacking design lets you maximize office space when placed on your desk.
- Ensures an easy fit into most drawers for an organized work surface.
- Rounded edges offer a sleeker design aesthetic.
Technical Specifications
| Global Product Type | Paper Clip Holders |
|---|---|
| Desktop Supplies Organizer Type | Paper Clip Holder |
| Number of Compartments | 1 |
| Overall Width | 3.46" |
| Overall Depth | 3.46" |
| Overall Height | 2.75" |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Wire Mesh |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















