Sword Picks, Plastic, 6", Black, 1,000/Box, 10 Boxes/Carton
Sold out
Free Shipping
On all orders, contiguous US
Delivered by —
Estimated delivery for orders placed today
Returnable
Standard return policy applies
Product Description
Sword Picks, Plastic, 6", Black, 1,000/Box, 10 Boxes/Carton.
Appealing miniature sword picks add color and festivity to your meals and drinks. Perfect for use with sandwiches, appetizers, beverages and more. Use them to spruce up cocktails, for cherries, olives or simply to identify drinks.
Why customers choose this product
- Add color and festivity to your meals and drinks.
- For use with sandwiches, appetizers, beverages and more.
- Great for cocktails, receiving cherries, olives and other garnishes.
Lead time: Ships in 1-3 business days
Technical Specifications
| Global Product Type | Skewers |
|---|---|
| Utensils Type | Skewer |
| Material Type | Plastic |
| Material(s) | Polystyrene |
| Color(s) | Black |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Length | 6" |
| Width | 0.2" |
| Weight | 0.38 g |
You can only compare four products at once















