Pizza Savers, Plastic, White, 100/Box, 10 Boxes/Carton
Sold out
Free Shipping
On all orders, contiguous US
Delivered by —
Estimated delivery for orders placed today
Returnable
Standard return policy applies
Product Description
Pizza Savers, Plastic, White, 100/Box, 10 Boxes/Carton.
Pizza Savers are designed to keep cheese from sticking to the top of the pizza box and helps to ensure consistency and eliminate hassles. Pizza Savers are made from high quality plastic that won't melt.
Why customers choose this product
- Designed to keep cheese from sticking to the top of the pizza box.
- Ensures consistency and eliminates hassles.
- High quality plastic won't melt.
Lead time: Non-Stock Item - Extended Delivery Time
Technical Specifications
| Global Product Type | Pizza Savers |
|---|---|
| Utensils Type | Pizza Saver |
| Material Type | Plastic |
| Material(s) | Polypropylene |
| Color(s) | White |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 1.54" |
| Height | 1.5" |
| Weight | 2.05 g |
You can only compare four products at once















