Prism Picks, Plastic, 4", Black, 500/Box, 5 Boxes/Carton
Sold out
Free Shipping
On all orders, contiguous US
Delivered by —
Estimated delivery for orders placed today
Returnable
Standard return policy applies
Product Description
Prism Picks, Plastic, 4", Black, 500/Box, 5 Boxes/Carton.
Prism Picks are a high-end option cocktail stirrer, perfect for Martinis and other drinks. Prism picks are made of premium quality plastic.
Why customers choose this product
- A high-end option cocktail stirrer, perfect for Martinis.
- Great for garnishing martinis or specialty drinks.
- An upscale option for appetizers or hors d'oeuvres.
Lead time: Non-Stock Item - Extended Delivery Time
Technical Specifications
| Global Product Type | Skewers |
|---|---|
| Utensils Type | Skewer |
| Material Type | Plastic |
| Material(s) | Polystyrene |
| Color(s) | Black |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Length | 4" |
| Width | 0.2" |
| Weight | 0.64 g |
You can only compare four products at once















