Product Description
Speedy-Wrap Magnetic Cable Wrap, 0.82" x 10", Gray, 2/Pack.
Simply wrap and snap! Though small and compact, it's heavy-duty enough to handle the toughest of jobs, from extension cords to jumper cables. Magnetic locking power securely holds cords in place.
Why customers choose this product
- Simply wrap and snap!
- Though small and compact, it handles the toughest of jobs, from extension cords to jumper cables.
- Magnetic lock.
Technical Specifications
| Cable Management Type | Strap |
|---|---|
| Global Product Type | Cord & Cable Straps/Ties |
| Closure Type | Magnetic |
| Color(s) | Gray |
| Color Family | Gray |
| Channel Size | 1.25" to 1.75" |
| Diameter | 1.25" to 1.75" |
| Length | 10" |
| Width | 0.82" |
| Height | 0.13" |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















