Product Description
Multi Channel Cable Holder, 2" x 2", Black.
Easy-to-use multi channel cable holder. Perfect for organizing multiple cables. Simple pass-through. Durable.
Why customers choose this product
- Easy-to-use multi channel cable holder.
- Perfect for organizing multiple cables.
- Simple pass-through.
- Durable.
Technical Specifications
| Cable Management Type | Channel |
|---|---|
| Global Product Type | Cord & Cable Raceways/Channels |
| Closure Type | Open |
| Color(s) | Black |
| Color Family | Black |
| Diameter | 0.5" |
| Length | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 0.75" |
| Height | 0.5" |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















