Small Pull-Type Water Cup Dispenser, For 5 oz Cups, Stainless Steel
$65.70
$52.56/EA
Free Shipping
On all orders, contiguous US
Delivered by —
Estimated delivery for orders placed today
Returnable
Standard return policy applies
Product Description
Small Pull-Type Water Cup Dispenser, For 5 oz Cups, Stainless Steel.
Convenient dispenser provides consistent, one-at-a-time water cup dispensing. Self-adjusting diameter ring accommodates a range of cup sizes. Top-loading, flip-cap design simplifies stocking. Easy-install bracket allows you to mount to walls or coolers.
Why customers choose this product
- Consistent, one-at-a-time dispensing.
- Self-adjusting diameter ring.
- Top-loading, flip-cap design.
- Easy to mount.
What's in the package
Mounting Hardware
Technical Specifications
| Global Product Type | Metal Cup Dispensers |
|---|---|
| Material(s) | Stainless Steel |
| Cup Capacity [Max] | 5 oz |
| Height | 16" |
| Diameter | 2.75" |
| Color(s) | Stainless Steel |
| Package Includes | Mounting Hardware |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Small—For 3 oz to 4.5 oz cone cups and 3 oz to 5 oz flat-bottomed cups. |
You can only compare four products at once











