Large Pull-Type Water Cup Dispenser, For 12 oz Cups, Translucent Blue
$53.66
$42.93/EA
Free Shipping
On all orders, contiguous US
Delivered by —
Estimated delivery for orders placed today
Returnable
Standard return policy applies
Made in USA
Product Description
Large Pull-Type Water Cup Dispenser, For 12 oz Cups, Translucent Blue.
Convenient dispenser provides consistent, one-at-a-time water cup dispensing. Self-adjusting diameter ring accommodates a range of cup sizes. Top-loading, flip-cap design simplifies stocking. Easy-install bracket allows you to mount to walls or coolers.
Why customers choose this product
- Consistent, one-at-a-time dispensing.
- Self-adjusting diameter ring.
- Top-loading, flip-cap design.
- Easy to mount.
What's in the package
Mounting Hardware
Technical Specifications
| Global Product Type | Plastic Cup Dispensers |
|---|---|
| Material(s) | Plastic |
| Cup Capacity [Max] | 12 oz |
| Height | 16" |
| Diameter | 2.75" |
| Color(s) | Translucent Blue |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Package Includes | Mounting Hardware |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Large—For 4.5 oz to 7 oz cone cups and 6 oz to 12 oz flat-bottomed cups. |
You can only compare four products at once











