Medium Pull-Type Water Cup Dispenser, White, 24/Carton
Sold out
Free Shipping
On all orders, contiguous US
Delivered by —
Estimated delivery for orders placed today
Returnable
Standard return policy applies
Made in USA
Product Description
Medium Pull-Type Water Cup Dispenser, White, 24/Carton.
San Jamar® Medium Pull-Type Water Cup Dispenser features durable, transparent tubes for easy monitoring of cup levels. Flip cap keeps cups clean and allows for easy refilling. Securely holds medium 4 oz to 10 oz flat-bottom and cone water cups eliminating the need for various sizing rings. Gravity-fed top-loading design with flip caps allow for easy refilling while protecting against contaminants. Attaches to most wall surfaces and coolers freeing up counter space for convenient and organized dispensing.
Why customers choose this product
- Securely holds medium 4 oz to 10 oz flat-bottom and cone water cups eliminating the need for various sizing rings.
- Gravity-fed top-loading design with flip caps allow for easy refilling while protecting against contaminants.
- Attaches to most wall surfaces and coolers freeing up counter space for convenient and organized dispensing.
- Durable plastic construction.
Lead time: Non-Stock Item - Extended Delivery Time
Technical Specifications
| Global Product Type | Plastic Cup Dispensers |
|---|---|
| Number of Cups | Varies Based on Size |
| Material(s) | Plastic |
| Depth | 4.25" |
| Height | 16.5" |
| Width | 3.75" |
| Color(s) | White |
| For Use With | 4 oz to 10 oz Flat-Bottom and Cone Water Cups |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once











