Product Description
Tabletop Brochure Holder, 4 x 6 Insert, Clear.
Freestanding sign holder lets you conveniently display signage to ensure maximum visibility. Six-sided design lets you display and highlight information on three sides. Features both top and side loading for easy display. Corners allow for easy sign changes.
Why customers choose this product
- Freestanding sign holder lets you conveniently display signage to ensure maximum visibility.
- Six-sided design lets you display and highlight information on three sides.
- Features top and side loading for easy display.
- Corners allow for easy sign changes.
Technical Specifications
| Face Color(s) | Clear |
|---|---|
| Global Product Type | Sign Frames & Holders |
| Material(s) | Acrylic |
| Orientation | Portrait |
| Width | 7.1" |
| Depth | 6.3" |
| Height (Max) | 6" |
| Loading | Side; Top |
| Write-On/Wipe Off Surface | No |
| Base Material | Acrylic |
| Frame Material | Acrylic |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















