Product Description
Mini Tabletop Sign Holder, 3 x 4 Insert, Clear.
Can be displayed upright or angled to promote your message. Use this economical sign holder to display marketing information, announcements and small signs. A slant back design offers an optimal viewing angle. Made of clear plastic, this sign makes a great-looking display piece and is a terrific value. Perfect for use in retail shops, classrooms, offices and trade shows.
Why customers choose this product
- Lets you conveniently display signage to ensure maximum visibility.
- Features a slanted design for a better viewing angle.
- Display upright or angled to promote your message.
- Perfect for retail shops, classrooms, offices and trade shows.
Technical Specifications
| Face Color(s) | Clear |
|---|---|
| Global Product Type | Sign Frames & Holders |
| Insert Size | 3" x 4" |
| Orientation | Portrait |
| Width | 3" |
| Depth | 1.63" |
| Height (Max) | 4.13" |
| Loading | Side |
| Shape | Rectangular |
| Write-On/Wipe Off Surface | No |
| Base Material | Plastic |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















