Multi-Program Picture Story Paper, 30 lb Bond Weight, 5/8" Long Rule, Two-Sided, 12 x 18, 250/Pack
Free Shipping
On all orders, contiguous US
Delivered by —
Estimated delivery for orders placed today
Returnable
Standard return policy applies
Made in USA
Product Description
Multi-Program Picture Story Paper, 30 lb Bond Weight, 5/8" Long Rule, Two-Sided, 12 x 18, 250/Pack.
Rulings conform to Zaner-Bloser™ and/or D'Nealian™ handwriting programs. Ruled with a picture space on both sides.
Why customers choose this product
- Rulings conform to Zaner-Bloser™ and/or D'Nealian™ handwriting programs.
- Ruled with a picture space on both sides.
Technical Specifications
| Global Product Type | Manuscript & Handwriting Sheets |
|---|---|
| Sheet/Roll Size | 12 x 18 |
| Paper Basis Weight (lb) | 30 lb Bond |
| Paper/Media Color(s) | White |
| Color Family | White |
| Paper Ruling | Two-Sided Long |
| Paper Rule Size | 5/8" |
| Sheets Per Unit | 250 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | 6" Picture Space; 5/8" Ruling |
You can only compare four products at once















