Product Description
iGear Fabric Table Top Cap Cover, Polyester/Spandex, 30" x 96", Black.
Snug-fitting tabletop cap covers help to protect the tabletop surface and hide existing imperfections. Extra durable stretch cover is made of 90% polyester and 10% spandex. Machine washable and iron safe.
Why customers choose this product
- Made from extra durable polyester stretch fabric.
- Snugly fits Iceberg folding tabletop.
- 90% polyester and 10% spandex.
- Machine washable and iron safe.
Technical Specifications
| Global Product Type | Polyester Tablecloths |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Material(s) | Polyester/Spandex |
| Color(s) | Black |
| Width | 30" |
| Length | 96" |
| Depth | 2" |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
You can only compare four products at once















